Táta

TÁTA

Táta, laskavý a pevný ochránce nebo někdo vzdálený? Jací skutečně jsou naši otcové a jaký je náš vztah k nim? Náš táta má na náš život partnerský i pracovní mnohem větší vliv, než si často jsme ochotni připustit a to dokonce i když jsme s ním nevyrůstali.

 

  • Jaké kvality přináší táta do života svých synů a svých dcer?
  • Jak se pozná otcovská láska a proč je nám často skrytá?
  • Jak zranění ze vztahu s tátou ovlivňuje dcery i syny ve vytváření partnerských vztahů, dosahování cílů, vnímání sebehodnoty a vnitřní síly?
  • Co potřebuje nutně v určitém věku od táty syn a co dcera, aby se stali silnými, sebevědomými a samostatnými bytostmi?
  • Co nikdy nemůže pro své děti místo táty udělat máma, i kdyby je milovala sebevíc?
  • Co nikdy nemůže místo táty udělat pro ženy jejich partner, i kdyby se opravdu snažil?
  • Jak být vědomým tátou?

…a mnohem více…

 

Téma otců a transformace mužské energie je nyní na planetě velmi aktivní a aktuální. Týká se to mužů i žen.
Otce máme totiž všichni a má na náš život mnohem větší vliv, než si často jsme ochotni připustit a to dokonce i tehdy, když tu již fyzicky není.

Takže…
Kdo cítí k tomuto tématu tlukoucí srdce, zájem a tah a zároveň šimrání kolem žaludku, slabost v břiše nebo třeba nechuť, vzdor, výmluvy apod.,  tak je pro Vás možná ten správný čas se tímto tématem zabývat.

 

Proč jsou vztahy s našimi otci často velmi bolestivé nebo chladné? Proč se nedaří si vzájemně projevovat lásku, kterou cítíme? Proč dokonce kolikrát pochybujeme, jestli nás náš táta má nebo měl vůbec rád, obzvláště když je nebo byl někde daleko?

Většina z nás vyrůstala v době, kdy výchova dětí spočívala převážně na ženách, nebo jsme vyrůstali v rozvedených manželstvích a střídavá péče byla ještě v nedohlednu. Kde je v tom místo pro tátu? Kde je obecně místo pro muže? Jaké kvality nám přináší do života otec, ať už je jakýkoli, a které nikdy nemůže nahradit máma, i kdyby své děti milovala sebevíc? Ženám nemůže tátu nahradit partner, i kdyby se opravdu snažil. Muže nenaučí být mužem máma.

Kvality našich otců jsou často neviděné a neuznané, stejně jako jejich láska, která nebývá vidět a přitom nám tolik v životě chybí, když ji v sobě necítíme. Tento nedostatek lásky nebo nezpracovanou bolest ze vztahu se svým tátou si pak přinášíme do všech našich vztahů a přenášíme je dále i na naše děti.

Na to, jak moc mohl nebo nemohl být náš táta pro nás přítomný, mají vliv i osudy jeho rodičů, prarodičů a dalších předků několik generací zpět. Tyto osudy ovlivňují i náš život aniž bychom si to uvědomovali. A tak to jde generacemi dál a dál, dokud někdo nenajde odvahu se třeba prostřednictvím konstelací na svůj vztah s tátou pravdivě podívat, nechat transformovat vše, co je možné, a obnovit proud Lásky.

 

Pokud se zajímáte o téma partnerství a sexualita, doporučujeme projít prvními částmi cyklu Máma, Táta, Děti a sourozenci. Bez jasného vztahu k mámě a tátovi se zdravé partnerství buduje velmi obtížně.
Stejně tak teprve máme‐li jasno ve svém místě dítěte, můžeme se stát skutečně dospělými a vybudovat zdravý partnerský vztah.
Pokud Vás trápí spíše oblast pracovní a finanční, i v tomto případě doporučujeme projít tématy předchozími. Mnoho firem vzniklo nevědomě z potřeby uznání a spojení se svými rodiči. Mnoho finančních potíží je způsobeno necítěním a neprožíváním lásky.

 

Vše bude prožitkové i hravě výukové a hlavně co nejvíce praktické.
Jste spolutvůrci večera. Vždy se ve větší míře věnujeme otázkám, které v rámci daného tématu zajímají Vás, která jsou aktuální ve Vašem životě.

Součástí večera je
úvod k tématu
prožitkové skupinové konstelace pro všechny účastníky
otázky a odpovědi
individuální konstelační náhled k tématu pro každého.


Doporučujeme projít celý cyklus, témata cyklu na sebe navazují
Zároveň je možné zúčastnit se i jen některých témat, která si vyberete,
cyklus je otevřený všem zájemcům, začátečníkům i pokročilým.


Více zde: https://www.idasara.cz/sluzby/konstelace/cyklus-konstelacnich-veceru/vice-o-cyklu/


Doporučujeme projít celý cyklus, témata cyklu na sebe navazují.
cyklus je otevřený všem zájemcům, začátečníkům i pokročilým.

Více o celém cyklu si můžete přečíst zde.