Práce a tvořivost

PRÁCE A TVOŘIVOST

Podíváme se na to, co nám pomáhá a co nám brání dělat to, co nás v životě baví, a vydělávat si tím i peníze.
Ukážeme si, jak souvisí náš osobní a pracovní život, i když tomu někdo nevěří a myslí si, že je od sebe odděluje.

Podíváme se, jak souvisí práce a tvořivost a instinkt přežití, který se aktivuje obzvláště v krizových obdobích.

 

  • Jaký vliv mají na naše pracovní úspěchy nebo neúspěchy naši předci?
  • Proč se nám nedaří změna a končíme opakovaně ve stejném scénáři?
  • Přináší nám naše práce smysl a radost nebo pracujeme jen pro peníze?
  • Co si prací často kompenzujeme, aniž o tom víme?
  • Co je stejnou pastí pro byznysmeny i pomáhající profese?
  • Jak pomáhají konstelace ve firemním prostředí a v podnikání?
  • Jak projít krizí, šokem, neztratit energii a směr, vyjít z ní silnější, transformovaní?

 


Konstelační principy platí stejně pro vztahy v rodině i pro vztahy mezi zaměstnanci a vedením firmy, klienty atd. Platí pro všechny systémy. Porozumění těmto principům přináší hodně uvolnění a taky efektivních změn v pracovní oblasti ať už podnikáme nebo jsme zaměstnanci.

Často se v konstelacích ukazuje např. to, že když chceme být hodně úspěšní v práci, dělat kariéru, budovat firmy, tak se tím můžeme ve skutečnosti snažit nahradit třeba to, co nám chybělo od rodičů – láska, uznání, podpora, pocit bezpečí nebo naplňujeme sny a přání předků.
Zároveň, když řídíme, vlastníme, kontrolujeme, tak nás nikdo nemůže zranit a nikoho nepotřebujeme.
Pastí tohoto přístupu je vyčerpání, ztráta smyslu, velmi často vyhoření, zavření srdce, omezená intimita ve vztahu, samota atd. ústící často v nějaký kolaps nebo postupné zanevření na celý svět.


V rámci pomáhajících profesí si často službou pro druhé, sebeobětováním se (i když nevědomým) kompenzujeme potřebu zavděčit se rodičům, abychom dostali alespoň trochu lásky.
Nebo se tím nevědomě snažíme vyrovnávat dluhy našich předků, kdy třeba nemysleli na druhé, něco získali na úkor druhých. Tomu se říká systemické svědomí. Nemůže zůstat nevyrovnaný dluh. Když vznikne někde nerovnováha a není vyrovnána, dorovnávají to další generace.


Tím vším neříkám, že nemáme být úspěšní majitelé/ky nebo ředitelé/ky firem nebo nepracovat v profesích sloužících druhým.
Jestli jsme opravdu na svém správném místě a naplňujeme své poslání v životě, nebo jestli prací kompenzujeme to, co jsme nedostali od rodičů, následujeme vzorce, přání a touhy našich předků atd., poznáme např. podle dostatku nebo nedostatku energie, pocitu svobody nebo nesvobody, pocitu štěstí a také nelpění na svém místě a na tom, co děláme.

 

Spousta lidí v dnešní době řeší také to, že už nechce chodit do práce jen pro peníze a teprve za ty těžce vydělané peníze žít svůj život. Chtějí dělat to, co je baví, na co mají talent, možná začít podnikat. Zároveň je něco drží zpátky, někdy z práce i odejdou, ale na volné noze se jim nedaří a musí se z finančních důvodů vrátit zpátky do zaměstnání, nebo nezvládnou vyšší pozici ve firmě nebo se ani nepřihlásí do výběrového řízení. Stáhne je to prostě zpět.


Krize jako příležitost k transformaci

V období krize se spouští instinkty přežití a také všechny naučené struktury mysli (z našeho života nebo života našich předků) ovlivňující naše jednání a také cítění a to nám brání ve flexibilitě a tvořivém přístupu.
Místo toho tuhneme, zavíráme se, ztrácíme ještě víc energie, kolabujeme. Odstřihneme se od zdroje a nemáme v sobě energii jít dopředu, tvořit, pracovat.

Nikdy ale není pozdě naučit se, jak se prochází šokem, jak se prochází krizí
a jak se z ní vychází bez ztráty energie nebo ještě dokonce silnější.

.

Pokud Vás trápí oblast pracovní a finanční, tak doporučujeme projít tématy předchozími, obzvláště Máma, Táta, Děti a sourozenci. Mnoho firem vzniklo nevědomě z potřeby uznání a spojení se svými rodiči. Mnoho finančních potíží je způsobeno necítěním a neprožíváním lásky.

 

Vše bude prožitkové i hravě výukové a hlavně co nejvíce praktické.
Jste spolutvůrci večera. Vždy se ve větší míře věnujeme otázkám, které v rámci daného tématu zajímají Vás, která jsou aktuální ve Vašem životě.

Součástí večera je
úvod k tématu
prožitkové skupinové konstelace pro všechny účastníky
otázky a odpovědi
individuální konstelační náhled k tématu pro každého.

Doporučujeme projít celý cyklus, témata cyklu na sebe navazují
Zároveň je možné zúčastnit se i jen některých témat, která si vyberete,
cyklus je otevřený všem zájemcům, začátečníkům i pokročilým.


Více zde: https://www.idasara.cz/sluzby/konstelace/cyklus-konstelacnich-veceru/vice-o-cyklu/


Doporučujeme projít celý cyklus, témata cyklu na sebe navazují.
cyklus je otevřený všem zájemcům, začátečníkům i pokročilým.

Více o celém cyklu si můžete přečíst zde.