NAPSALI JSTE

napište prosím Váš prožitek, uvědomění, přínos, co se změnilo nebo prostě to, co chcete sdělit mně či ostatním e-mailem: idakeltnerova@seznam.cz nebo přes kontaktní formulář na stránce "kontakt" úplně dole. Já vše umístím sem na tuto stránku, kde to může být ku pomoci ostatním v orientaci. Děkuji za Váš čas tomu věnovaný.

Systemické konstelace a spirituální inteligence
Citováno z SMS konverzace se Silvií Šabackou o umístění mého konstelačního semináře na web Centra integrity v Brně. Silvie mimo provozování svého centra je také lektorkou seminářů pro ženy, pracuje s tantrou, vaginálním mapováním apod.
Silvie:
Ahoj Ido, děkuji za podklady, v průběhu víkendu vše zpracuji. Ty máš vždy tak hustá témata! Úžasné!
Ida:
Ahoj, krásné dopoledne. Díky moc...a jak to myslíš, že mám vždycky hustá témata? Vždyť jsou úplně krásný:-))) Jako že jsou hustý tím, že jsou krásný?
Silvie:
Cítím, že jsou promyšlené, ladí přesně s obdobím a míří přesně do jádra pudla a tím pádem vedou jasně do hloubky. A tím je to hustý! Žádné obecné konstelování, prostě jasná a přesná zakázka. A to chce odvahu se za ni postavit. Moc lidí to neumí.
A díky tomu mám i já chuť přijít a to si opravdu hodně vybírám a jsem náročná. Protože mám plnou důvěru v to, že víš, co děláš a kromě ženského plynutí u Tebe cítím i jasnost mužského držení záměru a prostoru. A tomu já říkám BEZPEČÍ:-)

Silvie Šabacká
12. 10. 2018

Systemické konstelace a spirituální inteligence
Milá Ido,
děkuji za email i za konstelace :)
Uvědomuji si jak ve mě zmizel - nejlepší je to pojmenovat jako strach. V situacích kdy jsem šla po městě, někdo se mi jevil násilně a mě začala blikat červená výstražná žárovka. Strach z toho, že se násilná energie bude obracet na mě. Tak to, chodí se mi po tom městě rovněji, odvážněji…. Současně jakási má tendence v určitých situacích reagovat se vztekem. Zejména ve vztahu víš. Zatínání zubů, cedění slov přes zatlé zuby.
To téma zatlých zubů u sebe ted poslední dny také pozoruju. Jak jakoby “výchozí nastavení” mých úst jsou pevně stisklé čelisti k sobě. Uvědomím si to, uvolním se a říkám si: wow, tak to je ale docela síla, vždyt to zatnutí vlastně trochu bolí.
Teď jak to píšu, tak si uvědomuju také, že lépe spím. Dříve mě rušil zvuk projíždějících aut, šalin. A ja pak v noci běsnila, že nemužu spát. Vyloženě se “mi chtělo někoho zabít”. Nejsilnější to bylo vždycky v Londýně. A těď spím bez těchto reakcí, svobodně a je to nádhera.
Dále: vyjádřit se k situacím, se kterými nesouhlasím. K těm co by dříve způsobili vztek. Takže v praxi jsem volala například v noci policii na opilé lidi v hospodě naproti bytu. Protože jsem několik nocí nemohla kvůli hluku spát. A stačilo je jen zavolat, požádat si tuhle složku státu o pomoc, cítit tu oporu v tom, že řekli, že tam zajedou. Prostě se k tomu jasně postavit, že s tím nesouhlasím. A najednou jsem usla ještě než se něco událo, dokonce se mi zdálo, že ten hluk v momentě ukončení telefonátu ustal… Ja dřív měla tendence telepaticky těm lidem vysvětlovat, že jsou hluční :D
A taky díky jedné roli, ve které jsem zastupovala jsem pochopila svou vlastní teatrálnost, kterou jsem u sebe znala. A je to bez ní velká uleva.
Děkuju za výzvu..Koukám kolik toho je a o kolik víc věcí si uvědomuju, jak to písu.. Ten široký dosah… v maličkostech a přitom velkých věcech.
Mávám na Hvar <3
Sandra
19. 8. 2018

 

Systemické konstelace a spirituální inteligence
Milá Ido,
děkuji za mail a omlouvám se, že píšu až teď (vysvětlím následně). Konstelace ve mě doznívaly následující dny po nich. Bylo to pro mě dost vyčerpávající, proto jsem hodně odpočívala. Dlouho jsem se takhle moc neotevřela a neprolila tolik slz jako tam. Bylo pro mě fascinující Tě sledovat, jak se na "něco" napojuješ a vedeš nás tou nejlepší cestou, opravdu to pro mě bylo magické. Byla jsem i fascinovaná sama sebou, jak jsem vždy vstoupila do té dané postavy a jednala podle jejích opravdových pocitů resp. cítila její pocity. Neskutečný zážitek, jestě jednou moc děkuji Ido.
Krátce poté mě čekala operace, takže jsem se začala soustředit na něco jiného. Bohužel/Bohudík mě operace stále mnoho sil a slz. Dostala jsem se uvnitř sebe do míst, kde jsem netušila, že bych ještě někdy mohla být - mé osobní peklo. Stále se z toho dostávám, ale už za to cítím vděčnost. Operace mě hodně zpomalila a ukázala nové věci, na kterých teď pracuji. To je důvod proč píši tak pozdě. Recenzi ráda napíši, jen mi dej ještě chvilku (i psaní takoých mailů mi dává trošku zabrat).
Pomyslná nit z konstelací byla lehce přetržena  operací, na kterou jsem ša už teď sen těším až se na ni zase napojím. Byla jsem v Prostoru 8 a Martin mi říkal, že ty Tvé pravidelné semináře opravdu budou, takže se těším na naše další setkaní Ido Sáro :-)
Měj se směj se.
Janka

 

Systemické konstelace a spirituální inteligence
Ahoj Ido,
rada bych ti podekovala za prekrasny a zaroven, asi pro vsechny zucastnene vcetne tebe, narocny seminar, tedy smekam a dekuji:) Bude fajn, kdyz to v Praze rozjedes, najednou se mi vynorilo tolik temat, ktere bych si chtela stavet, jen s tim casem to neni nic moc, ale ono se to vzdy nejak posklada:).
Tento vikend jsem byla poprve na navsteve u mamy (stavela jsem konstelaci na vztah s mamou) a proste krasa:)).
Tusim, ze na seminari byla asi vetsina zen z vasich kruhu od Sofie. Mela jsem prilezitost se s ni po seminari hormonalni jogy jeste setkat a jsem za to setkani nesmirne vdecna. Vlastne jsem si uvedomila, jak moc mi chybi vedeni od nejake (pro me respektovane) ucitelky, zeny a jak moc bylo znat to, co spolecne tvorite a ucite se, mezi vsemi zucastnenymi zenami. Jak moc je to vyzivujici a lecive. Krasa:) Dekuji za setkani a inspiraci.
At se ti dari, tvori, svobodne a v lasce.
Míša Votrubová
19. 6. 2018

Systemické konstelace a spirituální inteligence
Ahoj Ido,
stále dojíždí věci z konstelací ze dne 10.3. v Bezi, alespoň u mě. Po předminulé konstelaci se mi nepodařilo dát své rozpoložení do slov, až tedy po téhle.
Chtěla bych Ti poděkovat za otevřený, pravdivý přístup a vedení k přijímání života a problémů s lehkostí.  Dvě situace pro mě byly velmi silné. A to když jsi rozpoznala mou roztěkanost a nechala si mě se zaměřit na samu sebe, abych zjistila, že jsem zrovna neměla co říct, a že nemusím vždy nutně něco říct.
Dalším silným zážitkem pro mě bylo, když jsem si vedle Tebe sedla a mé téma v tu chvíli bylo jasně dané, přestože se změnilo oproti mým představám. A já jsem měla najednou jasno, že se na tu situaci musím podívat a nehledat okliky. Takže mi vlastně pomohla Tvá silná podpora najít v sobě odvahu se na tu věc podívat.
Teprve dnes jsem si i připustila, co mi ta konstelace ukázala o mamce. Takže proběhlo léčení další vrstvy, slupky v mém životě.
Prostě děkuji.
A přeji Ti spoustu naplněných dní a lidí kolem sebe, které můžeš obdařit svou vlídnou pomocí.
Přeji krásné jarní dny,
Pavla M.
21. 3. 2018

Sportovní a rekondiční masáž - masážní kurz
Milá Ido Sáro,
děkuji Vám za Vaši něžnou péči. Byl to opravdu silný zážitek pro mé tělo i všechny mé buňky. A nesmím zapomenout i na duši.
Protože i Vaše povídání léčilo. Určitě bych měla zájem o setkání, až sem do našich krajů zavítáte.
S láskou objímám a těším se na Vás
Daniela S.
27. 2. 2018

Jiskra Srdce v každé buňce - rituální masáž
Dobrý den, Ido,
děkuji za doporučení, a ještě jednou děkuji za masáž a povídání, bylo to pro mě velmi příjemné a poučné. Nemám pocit nějaké konkrétní fyzické změny, ale moje chování je uvědomělejší. Na základě našeho rozhovoru jsem změnila přístup k některým věcem a cítím, že je to správným směrem.
Přeji vám jen to dobré a hezký den :)
S pozdravem, Alžběta
Alžběta K.
5. 12. 2017

Víceúrovňová masáž Zření
Ahoj Ido,
děkuji moc za email a hlavně za masáž!
Byla to jedna z nejlepších masáží co jsem kdy zažil! Je poznat když někdo dělá své řemeslo s láskou a poctivě!
Super! budu se těšit na jaro! Také jsem doporučil pár kamarádům..
Existují nejaké vouchery? Koupil bych dárek k vánocům.. dík za info.
Matouš K.
14. 11. 2017

Jiskra Srdce v každé buňce - rituální masáž
Buď zdráva! Díky za se-tkání!
Doznívalo to a doznívá. Byl jsem sice ještě v neděli se dvěma blízkýma lidma - rozhovory - přesto jsem měl i v neděli večer v sobě klid a prožitek, že mne zevnitř něco drží - napůl já a napůl "někdo", Něco? Krásně mne to kotvilo a pořád to tam je. Prožívám i smutek, ale jen, když jsem s lidmi. O samotě je mi dobře.
Dnes jsem byl na rodinné oslavě. Neviděl jsem ty lidi půl roku. Tam to bylo těžké, ale přišla řeč i na onu babičku, o které jsi mi říkala, že je pro mne důležitá. Asi pro celou rodinu. Vnášela do rodinného systému něco živého, ale nebylo to vnějškově moc vnímáno, řekl bych. Možná, že tím ale zabránila, aby to bylo horší, než to bylo. Pracovala celý život, až se udřela....modlila se k Marii - ona mne nechala po narození pokřtít. Bratranci a sestřenice ale o ní nic moc nevěděli. Jen, že byla hodná.

Teď je to zase na mne, abych to udržel a pracoval dál. :-)
Hladím si bříško. Dělá mu to dobře. :-)

Vracím se i k tomu, že jsem to fakt vnímal jako bohoslužbu! Takové důstojné, svaté ticho - hezké místo ten pokoj!
Musela jsi toho v souvislosti se mnou asi vidět a cítit víc. Nejsem zrovna nějaká lilie! :-) Uspořádám si mistry, budu více pracovat s myslí, se sklony hodnotit a vytvářet negativní postoje......
Děkuji za Tvou živou a opravdovou přítomnost!
P.K.
31. 7. 2017

odpověď:
Milý P.,
děkuji za setkání, důvěru, Bytí....
děkuji za Tvá slova dozvučení:-)

Přeji Ti, ať to držení zevnitř je pořád, jak je pro nejvyšší dobro všech a nebo když se na chvíli ztratí ten prožitek, protože ONO je to tam pořád, jen TO necítíme, tak ať si na ten prožitek vzpomeneš a znovu ucítíš....samadhi se dosahuje i vzpomínkou na samadhi:-))))

Děkuji za Tvá slova o bohoslužbě, krásně pojmenované, ano, to se děje, tělo je naším chrámem a oslavujeme v něm Boží Přítomnost, v každé buňce.

Tvá slova pro Sofii jsem předala včetně poděkování...protože to, co se projevuje přes žákyni, je důkazem moudrosti učitelky:-)))

Přeji i zjemnění rodových energiií a postupné osvobozování se....babička měla obrovské srdce, ale následovat její osud udření se nemusí nikdo z potomků:-)

Přeji Ti Štěstí a třeba někdy někde na setkanou, bude-li dáno
Ida Sára
11. 8. 2017

Systemické konstelace a spirituální inteligence
Ahoj Ido,
po nějaké době od konstelací se vracím k tomuto tématu, protože chci napsat "co se dělo poté".
V souvislosti s konstelacemi se staly dvě věci, které nevím, jak s konstelacemi souvisely, ale mohly. 

Den před konstelacemi jsem měla sraz s mojí sestrou a jejími dětmi v centru Prahy v parku na oběd. I když starší Vojtíšek (3 roky) je obvykle velice živý a plný elánu, byl úplně bez jakékoli energie. Přestože ho nic nebolelo, tak by chtěl jen spát a spát a to trvalo i celou sobotu (den naší konstelace). Dokonce celou sobotu prospal a v pul 6 večer již žadonil, že si vezme pyžamo a půjde spát definitivně. V neděli vstal a byl opět ve své formě....
Připisuji to trochu tomu, že jsem částečně při našem rozhovoru a částečně při konstelacích nabyla dojmu, že moje sestra svým jednáním a chováním strhává celou energii, která v naší rodině je, na sebe. Já jsem obvykle samostatná jednotka, která je dobrá na hašení potíží a na pomáhání. A to jsem se rozhodla alespoň částečně změnit a trochu si té energie také přitáhnout k sobě.

Druhá věc, která se stala bylo to, že manžel měl po dobu skoro 14 dní stále vynikající náladu, což mu není úplně přirozené. Opravdu i ve chvílích, kdy jsem čekala jeho mrzoutství, byl samý úsměv. Sice ho to trochu přešlo a poslední 2-3 dny je více svůj, tak to byla pro mě neuvěřitelná věc a hlavně hodně příjemné. Věřím, že se to u něj opět nastartuje a jedná se jen o krátkodobý pokles :)
 
Zároveň jsem si odnesla několik zajímavých pohledů na témata druhých - hodně blízké mi bylo téma Š.M., které mohu přeložit jako kariéra nebo rodina.
 
Tímto ještě jednou děkuji za moc pěkný a užitečný den.
J.B. Praha
30. 6. 2017

Jiskra Srdce v každé buňce - rituální masáž
Krásný den, Ido
chtěla bych Vám moc poděkovat. Snad nikdy jsem neměla tak intenzivní pocit, že chci ještě. Ještě více se setkat se světlem, pustit ho k sobě, nechat se jím zahalit, prostě dovolit si být jeho součástí. Prostě mám touhu ještě jít dál a tak se těším, že mi napíšete, když zase budete v Brně. Tentokrát si dám ještě více prostoru a času a uvidíme, kam nás to pustí a povede. Jinak moc děkuji za zasvícení do tématu být nejlepší na úkor druhého - vlastně to je ten program, který jsem hrála s mojí sestrou .....a děkuji, že ho můžu více vidět a mohu volit ...moc děkuji
Měla jsem i reakci těla ale jemně - spodní část zad a reakci kůže v oblasti plic - svědění s nutností se škrábat  ....každopádně jsem otevřená jít s Vámi dál i k bříšku ...
Mějte se krásně a ještě jednou veliké díky - i za výborný puding :)        
Petra A.
24. 4. 2017
 

Systemické konstelace a spirituální inteligence
Milá Ido,
je ve mně veliké děkuji za sobotní konstelace, za úplně celé a všechny.
To, co se dělo a děje, je tak obrovské. A co nejvíc? Po dvou dnech pláče, kdy jsem se neuměla vypořádat s tím, že představa o mně "jsem špatná" je zažraná do každé buňky mého těla, MI došlo, že je to vlastně také jen myšlenka. A to už se začalo vše proměňovat, až jsem dnes k ránu prohlásila o sobě " jsem dobrá" a začala se smát.
Je toho mnohem více, ale tohle je  teď  pro mne to nejpodstatnější. Některým věcem zatím ani nerozumím - nechávám je, buď se samy dovysvětlí, nebo se Tě doptám.
Teď jen DĚKUJI.
V úctě a vděčnosti
Jarmila H.
21. 3. 2017

Systemické konstelace a spirituální inteligence
Mila Ido,
dotkla jsem se ted te hloubky - je to strach z muzu - z toho, jak pouzivaji svoji silu... a potreba je ovladat, aby to nedelali - aby nebyli tak kruti... Potreba prestat kvuli jejich predstave vykonu-preziti se branit a prestat zatinat zuby. Muzi, kteri me v praci nuti lhat a prodavat vic uctu a pojisteni a kontokorentu, nuti me nutit lidi zit take ve strachu a jeste tomu rikaji tymova prace.... A jasne dost tomu vsemu - pokud v tom chce nekdo zit - ok, ale ja si volim jinou cestu - srdce - a boli me, ze se tak muzi "museji" chovat - a preju jim, aby nasli cestu. Proto si ted i volim cestu, kterou znaji vice zeny - emoce a prozivani.a otevreneho ziveho slova.
Eva F.
20. 2. 2017

Jiskra Srdce v každé buňce - rituální masáž
Ahoj Ido,
takže s odstupem ještě nějaký komentář.
Děkuju za prožitek. Bylo to moc fajn a intenzívní. Podařilo se mi během masáže velmi uvnitřnit (obzvláště u toho rozpouštění bloku v břiše, který jsem hlásil při masírování oblasti ledvin). Zajímavé stavy jsem zaznamenal i na chodidlech, pamatuju se, že jsem sebou několikrát cuknul. Po masáži jsem ještě zapadnul na hodinu do čajovny a nechal doznívat stav, bez myšlenek v srdci. Chvílema jsem vypadával a zase se vracel. Vracel jsem se do něj jěště po cestě domů busem. Budu rád za případný postřeh z tvojí strany.
Pěkný večer.
Petr N.
30. 1. 2017

Systemické konstelace a spirituální inteligence
Víceúrovňová masáž Zření

Ahoj Ido,
konstelace, kterou jsem si pod tvým vedením postavila, byla pro mě hodně osvobozující. Byla jsem překvapená, jak daleko "se zapomněla" moje sebehodnota. Konstelace probíhaly v sobotu a v neděli mi stále běžely celým tělem. Hodně se mi ulevilo, vím, že konstelace fungují...
Nyní jsem byla u tebe na masáži Zření. Když se zastavím, cítím stále tvoje ruce a teplo. Odcházela jsem nově naladěná, uvolněná a s pocitem, že teď už půjde všechno líp!
Jsi úžasná, moc děkuji!
Jana K.
17. 1. 2017

Systemické konstelace a spirituální inteligence
Ahoj Ido,
děkuji za mail, že ti napíšu zpětnou vazbu mám v sobě hned od neděle, jen nechávám pamětliv tvé rady vše uležet.
Nejprve jeden postřeh, zjistil jsem, že několik dní před konstelací jsem hledal na internetu něco ohledně horoskopů a zaujaly mě stránky Leny (pozn. Leny Lvovská, www.lenylvovska.com) nevěda, že se za pár dní setkáme - to jen pro doplnění toho jak se věci dějí, i když tobě tohle nemusím určitě říkat.
K tvé otázce: konstelace byly silným zážitkem který stále cítím uvnitř, přicházejí mi nové informace a podněty, všímám si jiných věcí v běžném životě, svět má zas jiné barvy ... cítím se být méně vtahován do silových her, které se dějí a vypadá to, že srpen budu trávit trochu více o samotě.
Moc děkuji za tvé provázení, bylo to opravdu fajn a tak přirozené a normální. Jsem rád že jsem to mohl zažít.
Přeji ti stálou spokojenost a vytvrvalost na tvé cestě a kdoví, třeba se ještě někdy potkáme...
30. 7. 2016
jméno je možné sdělit na zeptání

Systemické konstelace a spirituální inteligence
Ahoj  Ido,
to ja Tobe moc dekuji!!!!;)...Diky tve konstalaci doslo k velkym posunum..
V hlave a v srdci...Ve 37 letech jsem se videla po 1. se svym tatou...je to nove!...:)...Kraaasneee!
Konstelaci funguji!!! Tak prosim to delej dal,tak jak to delas....daaal!
Mam ted jen 2 muzske vzory...;).Trosku s tim neumim nalozit...
Ale mam se dobre, jsem rozhodnejsi...presne jak bylo receno v te konstalaci...neuveritelne..
Zvazuju,ze bych k tobe jeste dosla....;) Cistit mam stale co...
Doufam,ze se ti dari skvele,Ido!
Mej se krasne!
Mirka T.
29. 7. 2016 (15 měsíců po konstelačním semináři)

Systemické konstelace a spirituální inteligence
Milá Ido, moc děkuju, za včerejší konstelace. Změna veliká, a nejen ji cítím já sama, ale je ihned vidět i na dětech - slečnách :-). Uvolnění a klid. Sama sebou. A - už dlouho jsem se tolik, od srdce, nezasmála .... :-)
Děkuji.
Eva Fortinová
24. 7. 2016

a toto napsala Eva v ten samý den na FB:-)
... přesně tak se teď cítím ... doslova ........ po včerejších konstelacích u Ida Sára Keltnerová .... dovršení jedné veliké proměny .... po tolika letech .... :-) .... DĚKUJI za celou cestu Kalyani Sofie  ..... Štěstí .... všem bytostem ....
https://www.youtube.com/watch?v=9WKsYcz9V7c
(to je odkaz na tu skladbu) :-)

Jen tak - poděkování ze setkání na Lysé hoře na cestě v Moravskoslezských Beskydech
Ahoj Ido,hodně často na Tebe vzpomínám. Byla jsi pro mne velkou pozitivní silou. Vždy při protahování těla si na Tebe vzpomenu, jak jsi mi radila roztahovat hrudník. Ještě jednou moc velké díky. Ráda jsem Tě poznala. At´ se Ti daří.
Ahoj Halina z Lysé h.
22. 7. 2016

Esenciální léčení
Moc děkuji Idě,  že mohu znovu cítit lásku a radost ve svém srdci.
Nelehká životní situace mě doslova pohltila.  Více než tři týdny jsem se trápila a neviděla světlo na konci tunelu,  moje srdce bylo zavaleno bolestí tak, že jsem nebyla schopná fungovat. Moje pocity bolesti, smutku a lítosti mě pohltily natolik, že jsem cítila, že se nemohu ani nadechnout, nedokázala jsem myslet na nic jiného než na své trápení. Již po první návštěvě u Idy, kdy se mi Ida s velikou láskou a pozorností věnovala, vyslechla mě a provedla esenciální léčení, jsem cítila nesmírnou úlevu. Najednou jsem nebyla pohlcena ve svých pocitech a mohla volně dýchat, neuvěřitelné po tolika dnech bolesti.......po dalších 2 léčeních je mé srdce znovu lehké a cítím lásku a vděčnost, cítím, že mé oči mohou znovu zářit.
Moc děkuji milá Ido, doufám, že se budeme moci brzy vidět. To je má zkušenost....
R. Kodymová
21. 7. 2016
P.S.: Nenacházím slova, která by vystihla tu nesmírnou úlevu, kterou pociťuji, děkuji Ti, děkuji, za to, že mohu znovu pociťovat klid a lásku v srdci.

Jiskra Srdce v každé buňce - rituální masáž
Milá Ido,
zdravím tě v tomto májovém čase a doufám, že se máš hezky.
Píšu ti, protože bych ti ráda po nějakém čase napsala, jak se cítím po tvé únorové rituální masáži a co mi přinesla do života.
Hned po masáži jsem zaznamenala větší hravost (když jsem plavala v bazénu, tak jsem měla potřebu se ve vodě různě otáčet a točit, místo klasického tam a zpátky:)
Jsem ti především vděčná za inspiraci k mým nadcházejícím 40-tinám - s tím, že to pro mě může být jinak - rozkvět, mládnutí, zrání do šťavnatosti a sdílení mých darů. Od té doby opravdu vnímám tento "přechod" jinak, svátečně a v úplně jiném nastavení:) Dokonce mi pak přišla inspirace nechat si k této příležitosti ušít šaty, které mě v tomto záměru podpoří... Dnes mi je Míša dovezla hotové a jsou krásné - jsem v nich krásná!
Také se postupně proměňuje můj vztah k sobě, to jak se cítím ve svém těle, se sebou. Cítím se krásnější, přitažlivější, mám méně pochybností a taky se cítím mnohem přirozeněji ve vztahu k mužům (jsem víc sama sebou:), což je moc příjemné. Nějak v sobě cítím to partnerství blíž než dřív... tak uvidím:)
Vím, že vše, co se děje, jak se cítím, měním, je spojeno se vším, co dělám, čím procházím a někdy se těžko rozlišuje, co z čeho vzešlo, ale vnímám, že masáž od tebe v tom měla nezastupitelné místo, za což ještě jednou moc děkuji!
Přeji ti krásné a spokojené dny a budu se těšit na viděnou (kdo ví kde nás to příště potká:)
Hanka Ber.
17. 5. 2016

Provázení v těhotenství, příprava na porod - rituální masáž Jiskra Srdce v každé buňce
Idi,
Tak už můžu do zpětné vlnky.
Jsem moc vděčná za všechny kroky, které jsme spolu v rámci rituálu mohly projít.
Obrovská vděčnost za hlubší znovupropojení sama se sebou, s průvodci i předky. Spoustu kroků znám, ale na další úrovni, jak kdybych je zapoměla, takže učit se znovu dýchat, chodit, propojit se se Zemí, projít si znovu početím a porodem v takové jemnosti a orgazmičnosti. Prostě Božííí. Ido, děkuji!!!!!!!!!!!!
Martina Proch.
13.5.2016

Jiskra Srdce v každé buňce - rituální masáž
Milá Ido,
hladím si ruce, pozoruji je, je mi příjemné se jich dotýkat. Když hladím našeho psa, tak pes je v blaženosti a každý dotek mé dlaně si užívá a plně přijímá, co je v mých dlaních. To co mi ukazuje pes, dávám sobě i ostatním. Psi jsou empatičtí a já přes něj vidím, co je ve mně. Hodně mi bolí páteř od 4. až po 3. čakru, bolest jde i ke druhé čakře. Tohle místo hodně cítím. Uvědomuji si , jak se v tomto místě mezi 3. - 4. čakrou hrbím, nedostatečně se opírám o židli a horní polovina těla se předklání i při chůzi, při stání mám horní část těla ohnutou. Narovnávám se, ulevuje se mi, taky se mi lépe dýchá, plně se můžu nadechnout do plic. Masáží se spojilo, to co bylo oddělené. Matku Zemi cítím více v těle, nejen v nohách i v břiše. Zvednu-li ruce ke Slunci, cítím ho v srdci i v břiše. Cítím, jak ještě vše dosedá. Pro- mně-na-těla. Ido Sáro, děkuji za vše, co přišlo skrze tvé ruce.
Ivana Magdaléna B.
2.5.2016

Jiskra Srdce v každé buňce - rituální masáž
Děkuji za dnešní krásnou a příjemnou masáž buněčného zření. Byla to úžasná podpora pro má játra a další orgány v břiše, aby pustily staré programy zažrané do buněk z minulosti, aby se uvolnily a tělo se mohlo začít víc rozzařovat do přítomnosti a žít plán duše pro novou dobu. Ať ti Ido chodí víc a víc lidí lačných po víceúrovňovém uvolnění, ať se ti daří šířit své umění.
Markéta Č.
21.4.2016

Jiskra Srdce v každé buňce - rituální masáž
Milá Ido,
minulý společný rituál byl nádherný, silný a velmi proměňující na všech úrovních. Nejen na úrovni těl (fyzických a energetických),
ale i zápisu do buněčné paměti, vědomé proměny starých vzorců, mnoha A-HA momentů, otevírání kódů a nových potenciálů nesených v každé buňce, kdy VŠE toto NOVÉ zůstalo ŽIVÉ a VĚDOMÉ. Pro mě se jednalo o naprostý opak "klasických" healingů, kde se proměna děla pouze na úrovních energetických a do vědomého vědomí se příliš nedostávala.
Opravdu velmi děkuji za společný rituál a těším se na společné setkání.
Objímám alespoň takto na dálku a mávám:-)
Přeji krásné dny a jaro
Lucie B.
15. 4. 2016

Jiskra Srdce v každé buňce - rituální masáž
Milá Ido,
děkuji Ti za odemknutí bolesti v mých lýtkách a provedení k jejímu poznání, uvědomnění a rozpuštění. Vím, že ten zápis byl velmi hluboký a jeho rozpuštění dalším krokem k mojí Svobodě. Přeji sobě i nám všem průchozí a čisté tělo, jakožto náš domov zde a nástroj k tvoření pro nejvyšší dobro všech.
S Láskou
Monika Mok.
10.4.2016

Systemické konstelace
Milá, dnes mi "došel" význam mé konstelace. Děkuji, že jsi ji vedla a tak hodně, vlastně ani netuším, jak hodně, se mění můj vztah k ŽIVOTU.
Děkuji, vděčná
Jarmila Hor.
26.1.2016

Víceúrovňová masáž Zření
DĚKUJI
Tak energizující masáž jsem dosud nezažil. Cítil jsem teplo z rukou a uvolnění, pocit lehkosti těla, příliv dobré nálady. Děkuji Vám Ido, jste skvělá a těším se na další.
Peter Tom.
24.1.2016

Individuální konstelace
Milá Ido Sáro,
říkala jsem sice, že se asi spíš neozvu, protože tak to také většinou bylo, ale .... asi to prostě tak včera všechno mělo být. Všechno se najednou jeví v úplně jiném světle: "pitomá" sestra i přísná maminka, stejně jako divoká dcera. Tak mě to překvapilo, že jsem začala vzpomínat, jak a kdy jsem vlastně poznala Leny:-)
(pozn. Leny Lvovská dala Heleně doporučení a na setkání jsme se s Helenou domluvily v podstatě přes noc, Helena přeskládala ze dne na den svůj program a přišla)
Každopádně DĚKUJI. Moc děkuji. Nevím sice, jak to funguje, ale vidím, ŽE to funguje:-)
Srdečně zdraví
Helena Dor.

Systemické konstelace
Milá Ido...píšu Ti, protože  chci ještě jednou poděkovat za sobotní setkání v Bezince.
Konstelací jsem se účastnila poprvé. A musím říci, že mě to velmi obohatilo.... Nejen ta moje vlastní konstelace, ale k mému překvapení i příběhy ostatních přítomných. Jsem moc ráda, že právě oni byli součástí.
Když jsem se vrátila domů, ještě nějakou chvíli jsem nechala průchod slzám. A pak nastal takový zvláštní klid a harmonie.
V neděli mě pekelně bolela hlava a večer mě začalo bolet v krku. A stav zatím přetrvává...bolest v krku i ta harmonie.
Těším se, že tato příležitost a zkušenost nebyla poslední.
Přeji ti krásné podzimní dny.
Měj se hezky.
Kateřina Krk.

Milá Ido, děkuji za odpověď....mám se hezky, bolest po 4 dnech od konstelace ustoupila. Mám pocit, že jsem si mnohé uvědomila a všechno (zdánlivě obyčejné a automatické) si teď více užívám. A stále si, hlavně před spaním,  přehrávám to sobotní setkání.
Kateřina Krk.

Systemické konstelace
Milá Ido a ženy,které jste byly přítomné.
Zní mnou velké děkuji za to, že jsem mohla být jen nástrojem,v kterém vibrovaly konstelace.
Při odjezdu i další den mé srdce nepřestalo zářit.
Děkuji,děkuji,děkuji.
S láskou
Šárka Mar.

Systemické konstelace
Ahoj Ido,
nevím, jestli si na mě ještě pamatuješ. Ale už dlouho Ti dlužím mail a poděkování za konstelaci, kterou jsem si u Tebe dělala někdy v dubnu....
Jsem hrozná na písemnou komunikaci, ale mockrát jsem si na Tebe vzpomněla, že se opravdu cosi uvolnilo a jsem od té doby mnohem rozhodnější ve svém životě! :) A jsem se sebou mnohem více spokojená! A věřím, že tak jsem i lepší pro své okolí:)!
Moc Ti děkuju ještě jednou, že jsem si svou konstelaci mohla u Tebe postavit. A tímto krátkým emailem jsem Ti chtěla jen ještě jednou poděkovat a říct, že to co děláš, má určitě veliký smysl!
Doufám, že se Ti moc a moc daří a to nejen pracovně,
Měj se krásně,
Mirka Tráv.

Systemické konstelace
Ahoj Ido,
Rada se s tebou chci podelit o to co se mi ukazuje a NOVE vnimam co mi je tim sdelovano a ukazovano...pri konstalacich co u tebe probihaly jsem v ten den pocitovala v nem tele zvlastni a zajimave chveni...neumim to presne popsat...vim ze mi to v ten den rikala dychej..dychej...dychej a pozoruj....vim ze se mi to take dotykalo co probihalo a citim jak me srdce slysim krasne,lasky plne....citim ze maticka ZEME a Universum a bytosti jez u tebe byli mi pomohli uvolnit NEGACE v mych bunkach...a jemnosti uvolneni meho zatuhnuti tela,svalu,slach....dekuji za to moc si toho vazim
Ze srdce
Šárka Maš.

Systemické konstelace
Rodinnými konstelacemi se dá hodně pomoci, ale také ublížit - hodně záleží na osobě, která seminář vede. Sama se bez doporučení takových akcí nerada účastním. S Idou už jsem před nějakou dobou konstelace absolvovala. Moc mi to tenkrát pomohlo.
Oceňuji její láskyplné vedení a taky zkušenosti, které v této oblasti má - prošla konstelačním výcvikem u Kalyani P. Maškové a Pavla Veselého. Navíc vnáší do této techniky i spirituální rozměr, s kterým málokdo umí vědomě pracovat.
Teď řeším osobní problém v rodině a napadlo mě, že se na něj podívám skrze konstelace. Mluvila jsem o tomto tématu se svými přáteli a zjistila jsem, že nás je více, kdo by měl o systemické konstelace zájem. Proto jsem Idu pozvala do Frýdku-Místku.
Danka Špan.

Systemické konstelace
Milá Ido,
chtěla bych Ti poděkovat za citlivé a osvícené vedení  kurzu systemických konstelací konaného v neděli v Palkovicích. Byl to pro mě neskutečný "nářez" - velmi silný prožitek, který vedl k uvědomění si neuvěřitelné propojenosti. Z každé konstelace jsem si mohla odnést moc i pro sebe - skoro vše, i když se zrovna přímo nejednalo o mou konstelaci, mě nějakým způsobem zasahovalo v mém osobním životě. Skutečně šlo o konstelace systemické.
Našla jsem odpovědi na mnoho otázek, moc děkuji a žehnám,
Lucie Bař.

Systemické konstelace
"Na konstelacích s Idou milo, bezpečno, přítomno - děkuji ze srdce, Ido."
Hanka Jagr.

Celostní energetická masáž
Úžasný duchovní i fyzický zážitek, balzám pro duši a tělo, jako bych položila své tělo do cedníku a nechala odkapat všechnu tu bolest, utrpení a tíhu někam do dřezu... moc děkuji Ido ♥
Jana Fuč.

Celostní energetická masáž:
Při terapii jsem se cítila skvěle, po terapii úplně jinak – ani se mi nechtělo mluvit, připadala jsem si jako v opožděném filmu. Spousta věcí mi docházela až zpětně. Přínos vidím v nalezení sebe sama, což mi pomůže, abych se cítila vyrovnaná a „namístě“.
Na Idě a jejím přístupu se mi líbí její otevřenost a touha po zpětné vazbě, citlivost, upřímnost, konkrétnost.
Ráda bych dodala – děkuji.
Lenka Sedl.

Poradenství a provázení:
Práce na osobním růstu přes čakry.
Jsem na začátku. Přicházím k Idě jen s mlhavým pocitem co chci. Nechávám plynout energii našeho setkání. A ta se formuje do konkrétní podoby. Začínáme pracovat. Postavila jsem si konstelaci, pod citlivým vedením Idy, na červenou, základní čakru MULADHARU. A začala jsem žasnout co ke mě přicházelo. Proud energie mi přivanul slova do úst. Jakoby sami ke mě přicházeli pocity a myšlenky, které jsem si dosud neuvědomovala. Najednou jsem viděla věci v souvislostech. Odhalila jsem, že mám velký problém  s posuzováním. Uvědomila jsem si, že posuzování  patří k člověku. Prostě  JE. Ale je  neutrální, pasivní. Jde o to, co s ním udělám JÁ. Jak se rozhodnu, jakýma očima se na svět budu dívat. Jestli je svět v podstatě nepřátelský či přátelský. V momentě kdy jsem si to uvědomila, měla jsem pocit plný radosti. najednou jako bych věděla,že jsem součástí vesmíru, života, Boha.Že jsem v kruhu, že už nestojím mimo něj. Poznání bylo velmi inspirativní.Odcházela jsem s pocitem štěstí a naplnění. Děkuji.
Daniela A.

Výběr ze zpětných vazeb na celostní energetické masáže ve firmě LMC jako benefit pro zaměstnance, masáž trvala 30min
(otázky na přínos masáže pro sebe, pro svou práci, na přístup a způsob masáže)

Zatím mi přinesla nádherný krátkodobý zážitek, který už si budu navždy pamatovat. Bohužel je to téměř nepopsatelné. Z dlouhodobého hlediska to vše chce trochu času, jinak by to přece na světě vypadalo jinak, kdyby každému k prozření stačil jeden moment.
Práce patří k životu. Až pochopíme své místo v životě, pak můžeme za správný konec uchopit i práci. Člověku to pomůže vnímat věci jinak. Věci, které tu předtím byly, ale zatím nám nebyly umožněny je vnímat.
Není nic co by se mi nelíbilo. Ida je úžasná, přináší neskutečný pocit klidu a bezpečí. Svěřit se tímto způsobem do rukou chce odvahu, ale s ní jde vše přirozeně…

Skvělý relax, duševní vzpruhu, nádherný pocit, uvolnění po celodenní práci, znovunabytí sil a optimističtější pohled na svět.
Fyzické uvolnění po celodenní práci vsedě a umění se uvolnit a odpočinout si.
Individuální přístup, masáž na míru. Ida vyvolává pocit důvěry, porozumění, soucítění, sounáležitosti. Vnáší mezi nás klid, pohodu a dobrou náladu.

Cítím se mnohem lépe, uvědomil jsem si sám sebe – potom, co jsem na sebe úplně zapomněl. Obojí bylo skvělé.
Jednoznačně zlepšuje mou schopnost koncentrace.
Oceňuji přirozený lidský přístup a otevřenost.

Vynikající relax, odpočinek, pozastavení se a rozpřemýšlení  o životě, uvědomování si.
Dívání se na věci z více pohledů a díky tomu lepší rozhodování, pokud se cítím dobře, pocítí to i okolí.
Osobní, lidský a přitom profesionální přístup.

Uvolnění tělesné i duševní, cestu k pozitivnímu vnímání sebe sama. Uvolnění stresu, posílení dobrého ducha a schopnost podělit se o něj. Propojení těla a duše.

Uvědomit si sebe v času a prostoru. Umožnila čas „zastavit se“. Dodala energii a uvolnila napětí ve svalech.
Eliminace bolesti hlavy po celodenním sezením u PC, mám víc energie.
Pohoda, klid, vnímavost, spojení trochy teorie o dýchání s masáží, netradiční způsob.

Masáž mi přinesla relaxaci, uvolnění, dobrý pocit, změnu vnímání sebe sama a svého těla.
Líbí se mi jak Ida naslouchá, masáž má osobní charakter a individuální přístup.